W związku z olbrzymim zainteresowaniem kabin zamiennych pasujących do ciągników marki Ursus C-330 oraz C-360 postanowiliśmy zrealizować dla Państwa prezentację elementów wyposażenia dodając kilka słów komentarza oraz fotografie, by przybliżyć jeszcze bardziej ich umiejscowienie, kształt, formę i co najważniejsze funkcjonalność.

Konkretnym modelem kabiny, który stanowi podstawę bloga jest kabina będąca częścią zamienną pasującą do ciągnika Ursus C-360 w opcji z błotnikami oraz metalowym dachem. Model ten jest dość popularny i często nabywany przez klientów tak więc jako pierwszy wpada na naszą prezentację. Wspominamy, że jako pierwszy, gdyż będziemy chcieli częściej w ten sposób opisywać dla Państwa różne nasze produkty 😉

Wyposażenie standardowe

Na wstępie nie może zabraknąć wyposażenia standardowego, które już w podstawie zamawianego produktu oferuje ciekawe rozwiązania. Uważamy, że wiele elementów jest wręcz niezbędne do właściwego i bezpiecznego użytkowania pojazdu, tak więc samo wyposażenie na starcie produktu jest po prostu na wysokim poziomie. Produkowane przez nas kabiny mają za zadanie pełnić funkcję ochrony, izolacji, tak więc nie ma tutaj miejsca na kompromisy. Mimo iż prezentowany produkt jest nieco bardziej doposażony i pewne rozwiązania są bardziej zaawansowane bądź zastosowano inny wariant, to mimo wszystko na poziomie tej prezentacji chcemy wspomnieć przy okazji co podstawa produktu oferuje. W wyposażeniu standardowym znajdziemy między innymi:

Dwa lusterka

Lusterka to bardzo ważny element, który umożliwia nam spoglądanie w trakcie jazdy na tył pojazdu i otoczenie. Często obserwowane są duże ładunki lub sporych gabarytów zaprzęgnięte maszyny czy urządzenia. W zależności od potrzeb lusterka umożliwiają rozsuwanie na pałąkach, co pozwala w razie potrzeby bardziej je rozstawić względem środka kabiny, przez co widoczne są dla operatora newralgiczne obszary i obiekty. Proste a jakże skuteczne. Przy parkowaniu bądź zwyczajnej jeździe lusterka mogą być zsunięte do środka, a jeśli potrzebujemy w kilka sekund je poszerzamy i bez ograniczeń dalej realizujemy działania.

Wycieraczka szyby przedniej i tylnej

Podstawą bezpiecznej pracy jest dobra widoczność. Jako iż ciągnik należy do pojazdów, które często wykonują najcięższą pracę na roli wymagane jest wręcz by operator niezależnie od warunków pogodowych miał jak najlepszą widoczność. W standardowym wyposażeniu są zawarte dwie wycieraczki (przód + tył). Przednia wycieraczka co warto podkreślić jest już rozwiązaniem opartym o silnik elektryczny. Nie wyobrażamy sobie by były to elementy dodatkowe jako doposażenie. Pewne standardy w trosce o użytkowników są przez nas już narzucane, by dbać bezpieczeństwo i komfort.

Spryskiwacz szyby przedniej

Wspomagając czyszczenie szyby wycieraczką w standardzie w kabinie na wyposażeniu dodajemy ręczny spryskiwacz. Przy wysokim zapyleniu, które często pojawia się w trakcie prac należy zmoczyć szybę, by efektywnie ją wytrzeć oraz nie porysować ☺. Dbajmy o nasze ciągniki ☺

Lampka w kabinie

Prace nocą? Nic nadzwyczajnego, przecież sami wiecie, że to norma. Czasami należy się zatrzymać, spokojnie się posilić, odpocząć. Zapewniamy, że funkcja oświetlenia wewnętrznego ułatwia wiele czynności i nie powinno jej zabraknąć. Poniżej fotografia lampki oświetlenia wewnętrznego zintegrowanego z panelem nagrzewnicy (doposażenie dodatkowe). Standardowo dostępna jest sama lampka umieszczona w tapicerce o zbliżonych gabarytach.

Zasłonka przeciwsłoneczna

Zachody, wschody… Ahh… znamy to chyba wszyscy. Warto mieć zasłonkę, by nie zostać oślepieni nisko świecącym słońcem. Diabeł  tkwi w szczegółach, a takie detale zdecydowanie pomagają pracować.

Obustronne drzwi

Rozmaite manewry, ograniczone miejsca przechowywania pojazdu, weryfikacja terenu na roli, oględziny rowów czy ostatecznie swobodne opuszczenie pojazdu niezależnie od warunków – niestety czasami są to te niepożądane – tu nic nie trzeba więcej pisać. Wyobrażacie sobie by były drzwi tylko z jednej strony, a ciągnik się przewraca i to właśnie w kierunku skrzydła otwieranego? Nikomu nie życzymy, ale i gwarantujemy, że nie ma co się zastanawiać. Lepiej dmuchać na zimne i mieć rozwiązanie, zanim coś złego się przydarzy. Prezentowana kabina posiada opcję „drzwi na koło” zważywszy na dodatkową funkcję zastosowaną przy tej opcji więcej szczegółów poniżej w opisie doposażenia 😉

Samochodowe klamki zamykane na klucz od strony kierowcy

Kabina poza funkcjami osłonowymi pełni też rolę zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą, dekompletacją czy uruchomieniem przez osoby postronne. Pamiętajcie o tym, iż warto ją zamykać i w komforcie psychicznym pozostawiać pojazd poza jego użytkowaniem. Zdarzają się różne przypadki, a my na pewno chcemy te niepożądane ograniczać. Ha… a czy twoje dzieci bez twojej wiedzy majstrowały przy ciągniku 😉 Oby nie, ale natury się nie da oszukać. Nasze słodkie pociechy potrafią być pomysłowe… Wychodzimy z założenia, ze warto zapobiegać aniżeli później walczyć ze skutkami.

Uchylna tylna szyba

Słońce, wysokie temperatury? Dobrze jest oddychać świeżym powietrzem, to pozwala sprawnie, rozsądnie i zapewne w lepszej koncentracji operować pojazdem. Standardowe rozwiązanie dostępne w kabinie to system uchylania na metalowych suwadłach kontrowanych (blokowanych) na żądanym poziomie odchylenia za pomocą śrub (tzw. Motylki). Proste solidne rozwiązanie a jakże poprawiające komfort pracy. Poniżej fotografia uchylnej ramki tył doposażona o siłowniki gazowe będące elementem dodatkowego wyposażenia. Nie mniej jednak funkcja uchylania, kształt oraz forma samej ramki pozostaje niezmienna.

Tapicerowany uchylny dach na otwieradłach

Kolejne z ciekawych rozwiązań, które pozwala dostarczyć operatorowi maksymalnie świeżego powietrza do kabiny. Ciągnik generuje między innymi poprzez pracę silnika temperaturę, nie mówiąc już o wysokich temperaturach otoczenia. Aby dobrze wentylować przestrzeń kabiny, standardowa opcja umożliwia uchylenie dachu, który w połączeniu z uchylną szybą tylną dostarcza spore zasoby świeżego powietrza. Zważywszy na dość bogate wyposażenie i możliwości konfiguracji wielu opcji w dachu poniższa fotografia ma na celu zobrazowanie ogólnego zarysu dachu tapicerowanego. W opcji prezentowanej dodatkowo znalazły się: nagrzewnica, szyberdach, system audio, które nie są w standardzie – o tym troszkę dalej ;).

Instalacja elektryczna lamp przednich (postój i kierunkowskaz)

Oświetlenie… i tutaj możemy się pochwalić mnogością rozwiązań. Ciężko jest sobie wyobrazić kabinę bez dodatkowego oświetlenie, a bynajmniej sama kabina stwarza warunki, by takowe dołożyć ;). Stąd też w podstawowej wersji już przygotowujemy kabinę pod ewentualny montaż minimum świateł postojowych oraz kierunkowskazów. Dlaczego w standardowej wersji nie ma oświetlenia, otóż chcemy dać możliwość użytkownikowi adaptacji swoich rozwiązań nie koniecznie obciążając już konkretnym rozwiązaniem z naszej palety. Jeśli jednak ma być to kompleksowe rozwiązanie  służymy pomocą i na pewno coś pomożemy wybrać oraz zrealizować z naszego portfolio. Zapewniamy, że jest tego sporo,  ceny są naprawdę przystępne, warto więc o to dopytać 😉

Tapicerowane błotniki

Ze względów wygłuszających oraz estetycznych błotniki posiadają tapicerkę. Technologia ta zdecydowanie poprawia właściwości wygłuszające, jakość wykończenia i standard estetyczny samego pojazdu.

Plandeczka

Ze względów izolacyjnych separując tylną przestrzeń roboczą kabina standardowo wyposażona jest w tak zwaną plandeczkę. Pozwala ona ograniczyć przedostawanie się do wnętrza kabiny kurzu, pyłów w trakcie jazdy i hałasu.

 

Co wyróżnia nasze produkty?

Co tu dużo mówić, gramy w otwarte karty, u nas standard jest ciekawy i przede wszystkim przemyślany. Ale to tylko jeden z czynników. Główny, który zawsze podkreślamy i chcemy, aby nas wyróżniał to jakość i bezpieczeństwo. Patrząc na bryłę kabiny z zewnątrz nikt nie jest w stanie ocenić jej właściwości ochronnych pod kątem wypadków, uszkodzeń mechanicznych czy po prostu jej wytrzymałości na degradację taką jak korozja odkształcenia i podobne. Tu jednak chcemy zwrócić uwagę na to, że konstrukcja została zaprojektowana zgodnie z określonymi wymogami w Dyrektywie Maszynowej 2006/42/WE oraz normą zharmonizowaną z tą dyrektywą, a w szczególności normą PN ISO 5700. Konstrukcja kabiny w pełni zabezpiecza operatora przed skutkami wywrócenia się ciągnika (ROPS), co zostało sprawdzone przez uprawnione laboratorium i potwierdzone przez JCW ZJiN ITP Warszawa. Bla bla bla… itp. itd. Sporo norm, cyferek, ale o co chodzi. Otóż nasza kabina jest gruntownie przebadana przez niezależną instytucję, która potwierdza jej właściwości bezpieczeństwa według konkretnie ustalonych standardów. Często nie pamiętamy o takich detalach, ale to one najczęściej ratują nam życie, warto przy wyborze kabiny o tym pomyśleć.

Nasze rozwiązania

No to co, mało nam w standardzie? Nie ma problemu, na to jesteśmy gotowi i chętnie zrobimy dla Ciebie kabinę która… No właśnie co tu wybrać i co warto? Już wyjaśniamy 😉 😉 😉

  • Halogeny (2 szt. – przód, 1 szt. – tył)
  • Halogeny (2H4+2H3) – instalacja na przekaźnikach
  • Halogeny LED (2 szt. – przód, 1 szt. – tył)
  • Halogeny LED (2 szt. – przód, 2 szt. – tył)
  • Lampy przednie i tylne (wersja: standard lub LED)

Tutaj chcielibyśmy podkreślić pierwszy a jakże istotny element doposażenia dodatkowego kabiny w postaci oświetlenia. Wariantów jest dość sporo, a uwzględniając najnowsze technologie oparte o lampy led jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązanie spełniające wysokie potrzeby klienta. Oświetlenie jest niebywale ważne w trakcie prac, które często są wykonywane w nocy, przy dużym zapyleniu itp. Poniżej fotografie kabiny rozbudowanej o lampy zespolone (postój + kierunkowskaz) oraz LED 2 szt, przód + 2 szt i tył w dachu.

Siłowniki gazowe w drzwiach

Rozwiązanie to należy do bardzo przydatnych i funkcjonalnych opcji kabiny. Siłowniki świetnie stabilizują drzwi w przypadku ich otwarcia, a samo ich otworzenie jest wręcz automatyczne ;).

Siłowniki gazowe w tylnej ramce

Przez nie uchylanie tylnej ramki staje się wygodne i komfortowe. Oczywiście nie należy tutaj pomijać świetnej stabilizacji.

Uchylna szyba przednia na otwieradłach

W celu poprawy wentylacji dla zainteresowanych umożliwiamy doposażenie kabiny o uchylną szybę przednią, która to świetnie się sprawdza w upalne dni.

Uchylna szyba przednia na siłownikach (w zestawie z naszą maską opcja niedostępna)

Rozwiązanie analogiczne jak powyżej, ale w dodatkowym doposażeniu siłowników gazowych. To zdecydowanie solidne i stabilne rozwiązanie 😉

Uchylne szyby boczne

Mało powietrza? Brakuje wentylacji? ale to nie problem z uchylnymi szybami kabina ma jeszcze lepszą wentylację. Warto o tej funkcji pamiętać 😉

Drzwi otwierane „na koło”

Mało bajeru? Wolimy drzwi na koło, ależ proszę. Nasza oferta opcji jest naprawdę bogata, a to rozwiązanie zdecydowanie poprawia użytkowość i ergonomię samej kabiny. Wejście, wyjście do i z kabiny jest zdecydowanie przyjemniejsze, co więcej w opcji tej dodatkowo są zamontowane ruchome dystanse, które pozwalają zatrzasnąć na sztywno drzwi z uchylonym luftem dla lepszej wentylacji.

Ogrzewanie (wariant: podstawowy lub rozszerzenie w dachu)

Mniejsze bądź większe potrzeby komfortu i przyjemnej temperatury pracy w te chłodne dni ? Długo się nie zastanawiajcie, to naprawdę przydatna rzecz 😉 Opcja nagrzewnicy podstawowej to mniejsze urządzenie do nadmuchu ciepłego/chłodnego powietrza z boku kokpitu, lecz jeśli to nie wystarczy rozwiązanie w dachu daje nam wysokiej jakości rozwiązanie wzbogacone o rozbudowany panel sterowania bardzo zbliżony do rozwiązań w najnowszych ciągnikach rolniczych.  Zważywszy na dość proste rozwiązania konstrukcyjne samego ciągnika montaż nagrzewnicy w dachu wymaga zamontowania dodatkowej elektrycznej pompy.

Przednie błotniki (wariant: metalowe lub z tworzywa)

U nas nawet błotniki skonfigurujesz do własnych preferencji. Tworzywo, metal co kto woli 😉

Dywaniki podłogowe gumowe

Nic tu dodać nic ująć. Porządek musi być zachowany 😉

Lampa błyskowa (wersja: standardowa lub LED)

Bezpieczeństwa nigdy za wiele. Lampa błyskowa zdecydowanie poprawia widoczność pojazdu ;). Dostępne są dwa warianty. Klasyczna oraz LED. Na fotografii opcja z LED.

Półka na radio i miejsce na głośniki

Taaaak, w naszych kabinach można posłuchać przyjemnie muzyki z radia. Opcja ta jest wstępem do nagłośnienia dla osób, które same chcą doposażyć we własne urządzenia kabinę, ale już oczekują odpowiedniego przygotowania.

Radio

Pod tą opcją również można trochę powybierać, gdyż w ramach ogólnego pojęcia audio klientom możemy zaoferować instalację wyposażoną w wiązkę kablową oraz głośniki czy antenę, gdzie nie musi być na wyposażeniu samo radio, a klient sam montuje własne, jak również możemy przygotować rozwiązanie tak zwane „pod klucz”, czyli w pełni działający system realizowany z naszej strony.

Zabudowa tylnej ściany

Dla osób wymagających jeszcze lepszego rozwiązania niż standardowa plandeczka mamy w ofercie plastikową zabudowę tylną. Znakomicie wypełnia przestrzeń izolując wnętrze kabiny, przy okazji poprawiając estetykę całego pojazdu.

Płaszcze tylne metalowe

Elementy należące do tylnej części błotnika. Standardowo w opcji z błotnikami są plastikowe (w obecnie prezentowanym modelu), natomiast dla zainteresowany jesteśmy w stanie doposażyć je w metalowe.

Szyberdach

Nadal mało powietrza? No cóż, nie ma problemu, proponujemy dodatkowo szyberdach 😉 Teraz to już chyba wszystko w kabinie jest otwierane 😉

Tłumik Inox

A to już zdecydowana wisienka na torcie 😉 Warto pomyśleć, gdyż tłumik ze stali kwasoodpornej jest zdecydowanie odporny na warunki atmosferyczne i terenowe. Przy nowej kabinie dodatkowo upiększa wizualnie pojazd jak i nadaje ciekawego dźwięku 😉

Wspomaganie

Wiemy jak to jest z tymi naszymi sześćdziesiątkami pod względem manewrowania. Wychodząc naprzeciw utrudnieniom związanym z brakiem wspomagania w oryginale umożliwiamy rozbudowę ciągnika o takowe rozwiązanie.  Bardzo ciekawa opcja 😉

Pulpit kierownicy

Prezentowana kabina to realizacja na ciągniku z oryginalną maską. My jako producent posiadamy również swoje maski, a do nich dedykowane pulpity. Opcja występuje, ale należy pamiętać, że z naszą maską.

Maska

Jak wyżej wspomniano, w naszej ofercie znajdują się również maski jako opcjonalne dodatki do kabiny. Do nich również możemy zaoferować kompatybilne pulpity. Maski, które produkujemy to wyroby z laminatów. Nie posiadamy w ofercie masek metalowych.

Sporo materiałów dotyczących wyposażenia w artykule staraliśmy się Państwu przybliżyć, natomiast dla zainteresowanych głębszą charakterystyką produktu pod kątem samego wykonania zapraszamy do artykułu opisującego powstanie aż od surowca do gotowej kabiny. Nie boimy się pokazać naszych wyrobów, a wręcz przeciwnie zależy nam by każdy się z nimi zapoznał. Gramy w otwarte karty, gdyż szanujemy naszych klientów oraz ich pieniądze 😉

Zawsze serdecznie i gorąco zachęcamy do opiniowania, propozycji nowych rozwiązań oraz dyskusji.

Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo i komfort użytkowników tak więc w szczególności podkreślmy, że nasze kabiny spełniają określone standardy bezpieczeństwa potwierdzane przez jednostki niezależne. To często również jest jednym z czynników cenowych, ale czy na ludzkim życiu warto oszczędzać…?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego, czy nawet live chat na stronie bądź Facebooku. Nasi fachowi doradcy z przyjemnością pomogą Ci skonfigurować wyrób oraz dopasować najlepsze rozwiązania.

Pozdrawiamy,
Zespół NAGLAK.