Usługi dla firm oraz osób prywatnych

Jesteśmy firmą realizująca produkty składające się głównie z konstrukcji spawanych, elementów tapicerowanych, komponentów laminowanych, szyb i innych typu wiązanki kablowe. Przez ponad 30 lat działalności firmy zdobyliśmy ogromne doświadczenie w realizacji procesów wytwórczych. Obecne zaplecze warsztatowe poza wytwarzaniem własnych produktów umożliwia nam realizację usług dla podmiotów zewnętrznych i osób prywatnych. Wdrożone technologie pozwalają przeprowadzać czynności na najwyższym poziomie zgodnie z najwyższymi standardami naszych produktów i potrzeb klientów. Jesteśmy otwarci na podjęcie stałej i cyklicznej współpracy jak również jednostkowych robót w następującym zakresie:

Śrutowanie wirnikowe

W związku z rozbudową parku maszynowego w firmie poszerzamy ofertę realizacji usług dla klienta indywidualnego oraz firm w zakresie obróbki strumieniowej — śrutowania wirnikowego. Śrutowanie to proces obróbki polegający na szlifowaniu powierzchni strumieniem śrutu napędzanym powietrzem pod wysokim ciśnieniem. Śrutowanie podlega pod kategorię obróbki ścierno-strumieniowej podobnie jak piaskowanie, czy szkiełkowanie natomiast rozróżnieniem metody jest samo ścierniwo, czyli materiał czyszczący.

Metoda śrutowania przeznaczona jest głównie do detali, gdzie stopień trudności czyszczenia, jest dość skomplikowany, zważywszy na przykład na zanieczyszczenia, korozję oraz głównie do elementów ze stali, która w porównaniu do aluminium, stali kwasoodpornej i podobnych jest twardsza.

Najważniejszą cechą posiadanego urządzenia jest ruchomy blok turbin. Umożliwia on regulację szerokości i kierunku działania strumienia ścierniwa, co poprawia efektywność śrutowania oraz jego czas, a co za tym idzie — relatywnie wpływa na koszty. Ruchomy blok turbin jest rozwiązaniem, które całkowicie zmienia sposób śrutowania. W czasie procesu zawieś obraca się wewnątrz komory, a koła rzutowe odchylają się o kąt 55 stopni omiatając detal śrutem. Rozwiązanie to sprawia, że śrutownica może czyścić detale o zróżnicowanym i skomplikowanym kształcie, równomiernie przygotowując powierzchnię do dalszej obróbki. Możliwość sterowania kierunkiem wyrzucania śrutu pozwala precyzyjnie dostosować parametry obróbki do detalu.

Metoda śrutownia stali doskonale sprawdza się jako przygotowanie powierzchni pod aplikacje farb i lakierów. Podłoże po obróbce charakteryzuje się znakomitą przyczepnością i jednolitą strukturą.

Urządzenie umożliwia realizację procesu dla obiektów do następujących gabarytów:

  • Udźwig – 1000 kg
  • Maksymalna średnica obrotu zawieszki 2200 mm
  • Maksymalna wysokość zawieszki 2300 mm

Poniżej przykładowa prezentacja efektów detalu przed obróbką i po.

Cięcie piłą taśmową

Ciecie piłą taśmową rur, profili zamkniętych, kształtowników itp. materiałów. Możliwość cięcia na wymiar pod określone preferencje i wymogi klienta. Oferujemy cięcie proste i pod kątem. Maksymalny rozmiar obrabianego materiału sztanca 100 × 100 × 6000 mm.

Obróbka na plazmie – technologia wypalania 2D

W zakresie obsługi palenia detali z blach posiadamy na warsztacie maszynę CNC do cięcia plazmą. Urządzenie umożliwia obróbkę arkusza o gabarytach 1500 × 3000 mm do maksymalnej grubości materiału aż 25 mm.

W ramach ewentualnych potrzeb palenia detali świadczymy kompleksowe usługi aż od fazy projektowej, gdzie na potrzeby klienta jesteśmy w stanie wykonać projekt i realizację na własnym lub powierzonym materiale.

Krawędziowanie — cięcie na gilotynie, gięcie płaskowników, kształtowników, profili, rur

Oferujemy Państwu usługi cięcia blach na specjalistycznych hydraulicznych nożycach gilotynowych. Maksymalne gabaryty obrabianego arkusza to 2000 × 2000 × 12 mm.a

W zakresie prac związanych z gięciem posiadamy podstawowe matryce do detali o gabarytach 27 i 42 mm dla rur oraz 80 × 80 dla profili. W zależności od wolumenu zamówienia istnieje możliwość rozszerzenia parametrów obróbki.

Spawanie

Wypracowane wieloletnie doświadczenie w budowie złożonych konstrukcji spawanych, w ramach których zachodzą procesy spajania blach, profili, kształtowników, mocowań pozwala nam zaoferować kompleksowe usługi spawania tak zwanych blach czarnych.

W ramach usługi umożliwiamy również projektowanie, wsparcie i wdrożenie zarówno detali, konstrukcji jak i specjalistycznych przyrządów wspomagających ich wykonanie.

Skrawanie – toczenie, wytaczanie, gwintowanie, frezowanie

W ramach obróbki skrawaniem posiadamy dostępne maszyny związane z toczeniem, wytaczaniem, gwintowaniem, otworowaniem, frezowaniem, szlifowaniem i gratowaniem.

Wszelkie metody realizowanych prac dzięki innowacyjnym i nowoczesnym maszynom zapewniają powtarzalność prac i parametrów obróbki. Niezależnie od przeznaczenia, ilości, metod detale poddawane są weryfikacji i kontroli. W zależności od wymogów i specyfikacji kontrolnej klienta istnieje możliwość wdrożenia procedur kontroli według preferencji i wytycznych przekazanych do zlecenia.