Profesjonalizm, wysokie wymagania jakościowe
i bezpieczeństwo to dla nas priorytet

„Naglak” jest potocznie znaną, przyjętą i używaną marką produktów w postaci kabin do pojazdów rolniczych, transportu osobowego oraz pojazdów branży budowlanej.

Wywodzi się od nazwiska założyciela firmy Feliksa Naglaka, który swą działalność rozpoczął w 1989 roku zaczynając od produkcji wówczas kabin do ciągników rolniczych krajowego producenta pojazdów Ursus.

Obecnie pod marką kryje się firma rodzinna aktywnie działającego ojca wraz z synem Wojciechem, który dołączając w 2006 roku zajął się produkcją pokrewnych wyrobów tych samych kategorii użytkowych jednakże przeznaczonych do pojazdów marek oferowanych na całym świecie.

Firma obecnie funkcjonuje już ponad 30 lat. W okresie swej działalności mocno ewoluowała w tym miedzy innymi zmieniając swą lokalizację.

Realizując produkty najwyższej jakości w trosce o dobro i bezpieczeństwo klientów firma wielokrotnie otrzymywała wyróżnienia oraz certyfikaty.

Chcąc podzielić się z Państwem kluczowymi i strategicznymi zmianami oraz osiągnięciami od momentu uruchomienia przedsiębiorstwa do dnia dzisiejszego przedstawiamy poniższe kalendarium.

2020 – 2016

 • Lata 2016 – 2020 stały się zdecydowanym zwieńczeniem trudu i zaangażowania w rozwój firmy owocując licznymi osiągnięciami:
 • – 06.2020 r.
 • Uhonorowanie firmy certyfikatem „Firma godna zaufania 2020 Gold Elite”
 • – 02.2019 r.
 • Uhonorowanie firmy certyfikatem „Firma godna zaufania 2019”
 • – 10.2019 r.
 • Uhonorowanie firmy certyfikatem Lidera Kompleksowego Zarządzania Jakością i wyróżnienie znakiem „Wielkopolska jakość – Unia Wielkopolan” za osiągnięcia w doskonaleniu zarządzania zgodnego z Modelem EFQM
 • – 04.2018 r.
 • Uhonorowanie firmy certyfikatem „Firma godna zaufania 2018 Elite”
 • – 03.2017 r.
 • Uhonorowanie firmy certyfikatem „Firma godna zaufania Gold 2017”
 • – 2017 r.
 • Nagroda Główna Wielkopolskiej Nagrody Jakości
 • – 2016 r.
 • Uhonorowanie firmy certyfikatem „Firma godna zaufania 2016”
 
wreczenie-nagrody-wielkopolska-jakosc-unia-wielkopolan-naglak-wojciech
Lider kompleksowego zarządzania jakością Wojciech Naglak
nagroda-wielkopolska-jakosc-unia-wielkopolan-wojciech-naglak
rozpoczecie-budowy-biurowca-pierwsza-cegla-wojciech-naglak

2012

 • Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, dbałość o personel, potrzeba wyodrębnienia komórek organizacyjnych, czy też poprawa jakości obsługi klienta stała się motorem napędowym do uruchomienia inwestycji lokalowych. Rozbudowa firmy o dodatkowy obiekt pozwoliła poprawić komfort pracy każdego szczebla pracowniczego dając przy tym możliwość utworzenia nowych miejsc pracy – Budowa budynku biurowego – rozpoczęcie budowy obiektu – „Mocny fundament firmy stawia sam Pan Wojciech Naglak”.

 

 

2006

 • Rok 2006 był rokiem obfitującym w strategie i działania  pro-rozwojowe. Zarząd firmy podejmuje kluczowe decyzje w kwestiach poszerzenia gamy asortymentu o wyroby dedykowane pod pojazdy światowych marek. Z linii produkcyjnej jako pierwsze zjeżdżają kabiny zamienne pasujące do ciągników  McCormick CL 80 oraz John Deere 5E. W roku tym podjęto decyzję o budowie wyodrębnionej hali montażowej pod kątem nowych produktów, po czym rozpoczęto budowę. Poza znaczącymi zmianami organizacyjnymi firma rok 2006 wpisuje również w okres znakomitych sukcesów. Produkt w postaci kabiny zamiennej do ciągnika Ursus C-360 „Nowe oblicze” został uhonorowany Pucharem Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi Andrzeja Leppera
 
Kabina-Ursus-C-360-C360-tworzywo-2017-zielona-Naglak-tyl

1994

 • Zważywszy na potrzebę rozwoju i wykorzystania potenciału działalność w 1994 r. w całości migrowała ze wsi Mokronos do miejscowości Koźmin Wielkopolski. Firma po dzień dzisiejszy stacjonuje przy ulicy Boreckiej 33a. Przenosiny warunkowane rozwojem stały się narodzinami zupełnie nowego formatu działalności. Firma pożegnała charakter manufaktury stając się zakładem przemysłowym. Zmianom lokalowym towarzyszyły również zmiany pod kątem poszerzenia gamy produktowej. Wcielone w życie zostają kabiny do polskich kombajnów Bizon.
 

1989

 • W 1989 r. wszystko się zaczęło. A dokładnie w październiku 1989 r. założyciel firmy Feliks Naglak rozpoczął swą działalność pod nazwą: FELIKS NAGLAK PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE P.P.U.H. FELIKS NAGLAK. Lokalizacja firmy znajdowała się we wsi Mokronos w ówczesnym województwie kaliskim, obecnym wielkopolskim. To właśnie tam powstały pierwsze kabiny produkowane jako części zamienne do polskiej produkcji ciągników marki Ursus modele C-330 oraz C-360. Produkcja początkowo miała charakter manufaktury, a kompletną realizację produktu od przetworzenia surowców podstawowych poprzez sprzedaż, aż nawet do transportu do klienta wykonywał jedynie sam założyciel firmy.