Kabiny do traktorów, kombajnów są praktycznie absolutnie niezbędnym i elementarnym wyposażeniem każdego pojazdu rolniczego. Zapewniają ochronę użytkownikowi, a jednocześnie gwarantują mu komfort i wygodę. Odpowiednia kabina do ciągnika rolniczego, kombajnu czy innych pojazdów jest niezwykle istotna w kontekście skutecznej i efektywnej pracy. Jak wybrać kabiny do ciągników rolniczych, by spełniały Twoje oczekiwania? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czym powinny charakteryzować się dobre kabiny do ciągników rolniczych i o czym należy pamiętać przy ich wyborze?

Przede wszystkim każda produkowana kabina do traktora, kombajnu czy innych pojazdów powinna pasować do konkretnego modelu. Odpowiednie dopasowanie to optymalizacja widoczności, ergonomii poruszania się i korzystania z urządzeń zamontowanych w kokpicie sterowniczym pojazdu. Głównym zadaniem każdej kabiny do ciągnika rolniczego jest zapewnienie Ci komfortu i bezpieczeństwa. Konstrukcja dedykowana i dopracowana pod każdy element seryjny pojazdu pozwala zrealizować kabinę z przestrzenią maksymalnie bezpieczną i przyjazną operatorowi.

Dobra kabina do traktora z pewnością powinna mieć konstrukcję wykonaną zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi spełniając określone wymogi i standardy bezpieczeństwa, a sam proces jej wykonania winien odbywać się poprzez wyspecjalizowanych fachowców. Warto tu zwrócić uwagę na historię firmy i jej doświadczenie oraz zaplecze techniczne. Dla porównania my zajmujemy się tym 32 lata.

W naszej firmie produkujemy artykuły wykorzystując najnowsze technologie a większość kabin przechodzi testy i otrzymuje potwierdzenie standardów bezpieczeństwa przez niezależne instytuty badawcze. To bardzo istotne i kluczowe ponieważ przykładowo jedna z naszych najpopularniejszych kabin zamiennych do Ursusa C-330 posiada konstrukcję zaprojektowaną zgodnie z określonymi wymogami w Dyrektywie Maszynowej 2006/42/WE oraz normą zharmonizowaną z tą dyrektywą, a w szczególności normą PN ISO 5700. Konstrukcja kabiny w pełni zabezpiecza operatora przed skutkami wywrócenia się ciągnika (ROPS), co zostało sprawdzone przez uprawnione laboratorium i potwierdzone przez JCW ZJiN ITP Warszawa. Szyby kabiny są wykonane z bezpiecznego hartowanego szkła oraz osadzone są w gumowej uszczelce.

Warto tu podkreślić, że kabiny tańsze, produkcji często tak zwanych „garażowych” mimo ładnego wizualnego wyglądu nie spełniają standardów i wymogów bezpieczeństwa i zamiast chronić operatora mogą wyrządzić mu jeszcze krzywdę w trakcie wypadku.

Poza klasycznymi rozwiązaniami kabin opartych o konstrukcje na profilach zamkniętych kwadratowych i prostokątnych wykonujemy również konstrukcje kabin w oparciu o profile specjalne. Adaptacja tych rozwiązań warunkowana jest również standardami bezpieczeństwa, wagą pojazdów, gabarytem, czy designem, by kabina w pełni wizualnie pasowała do bryły i kształtu ciągnika, kombajnu czy innych pojazdów zapewniając ochronę użytkowników.

Ważnym aspektem kabiny jest również przyszła jej obsługa i serwisowanie. Niezależnie czy to zastosowane szyby hartowane klasyczne, czy gięte w przypadku konstrukcji z profili specjalnych ich naprawa w postaci wymiany jest prosta i szybka. Każda nasza kabina produkowana jest w oparciu o bardzo złożoną i precyzyjną dokumentację konstrukcyjną oraz technologiczną. To pozwala zachować powtarzalność wyrobów, jakość i co najważniejsze pozwala zaoferować lub odtworzyć praktycznie każdy element. Do każdej naszej kabiny posiadamy części zamienne, a dzięki odpowiedniej dokumentacji jesteśmy wstanie odtworzyć nawet te które z racji zaprzestania produkcji danego modelu nie są już dostępne od ręki. W bieżącej produkcji modelu większość części dostępna jest od ręki.

Warto tu podkreślić dalsze wspieranie produktów. Nikt by chyba nie chciał kupić kabiny, do której zakup chociażby hartowanej szyby wiązałby się z koniecznością wielu telefonów, indywidualnych wycen, projektów, wymiarowania. Kabina ma spełniać swoją funkcję, a jej ewentualna naprawa w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń powinna być jak najszybsza, bez zbędnych komplikacji.

Finalnie wisienką na torcie jest oczywiście wygląd kabiny ☺ i jej dodatkowe doposażenie często rozszerzające funkcjonalność samego ciągnika. Tutaj każda kabina powinna zawierać określony wolumen asortymentu doposażenia, tak by użytkownik mógł dostosować kabinę do swoich indywidualnych potrzeb. Warto zawsze pomyśleć o rozbudowie kabiny o dodatkowe oświetlenie np. Ledowe, radio, nagrzewnice, klimatyzacje i wiele wiele innych.

Każda kabina do ciągnika rolniczego powinna przechodzić szczegółowy proces kontroli jakości. Jeśli dany produkt posiada certyfikaty, które potwierdzają wysokie standardy wykonania, możesz być spokojny o jego jakość. Warto o nie zapytać sprzedawcę.

Przy wyborze kabiny nie można zapomnieć o cenie i tutaj należy przeanalizować z czego ona wynika i czy nie okaże się tak, że zakup kabiny będzie pozornie tani, a jej eksploatacja będzie bardzo kosztowna, a dodatkowo niska jakość spowoduje jej krótką żywotność. Cena to głównie jakość, bezpieczeństwo, optymalne dostosowanie, szybki i łatwy montaż, wygląd, design oraz wyposażenie. Tak więc szybka i właściwa ocena wszystkich elementów nieco się komplikuje ☺ Warto przy cenie spojrzeć i porównać wyposażenie podstawowe kabiny. Wiele firm posiada niską cenę na produkt, lecz jego wyposażenie jest ubogie i wzbogacając do poziomu oferowanego przez inną firmę standardu produktu przy okazji o wyższej jakości cena robi się taka sama. Tutaj w celach lepszej analizy można poprosić sprzedawców o ofertę mailową. Wypunktowane pozycje wyposażenia oraz ewentualne doposażenie z cenami, jest klarowne i łatwo porównać z inną ofertą.

Pamiętajcie, wiele badań, opracowanie, próby wytrzymałościowe, uzyskanie certyfikatów to dodatkowe koszty. Natomiast na poziomie całej ceny nie są one aż tak znaczące. Czy warto jednak ryzykować życie pozornie oszczędzając? Wybór oczywiście należy do Państwa, ale warto się nad tym zastanowić.

Na koniec listy wymogów przed zakupem warto podkreślić wspomnianą „zywotność”. To ona determinuje, jak długo będziemy użytkować kabinę. Środowisko pracy w rolnictwie, gdzie pojawia się kurz, zapylenie, woda, błoto, chemia poprzez opryski itp. Wpływa bardzo degradująco na sam pojazd oraz jego kabinę. Długoletnie bezawaryjne użytkowanie to tak naprawdę dobrze wydane pieniądze. Warto w takim razie zasięgnąć opinii na rynku o producencie oraz jego produktach. Dzisiaj na różnego rodzaju socialmediach typu Facebook, Instagram, Google można szybko zweryfikować opinię użytkowników, zobaczyć fotografie produktów czy realizacje klientów.

Nie sugerujcie się pustymi ocenami, merytoryczne wypowiedzi, rzetelne opisy użytkowników, a przede wszystkim ich ilość są istotne. Dobry sprzedawca/producent nie boi się złej opinii, gorzej jak co do nich nie wyciągnie wniosków, a problemu nie rozwiąże. My jako producent słuchamy opinii publicznej gdyż to ona pozwala nam się rozwijać, doskonalić i dostarczać produkty na wysokim poziomie. Naszą dewizą jest by sprzedać produkt i aby klient po wielu latach przyjemnego i bezpiecznego użytkowania usatysfakcjonowany powrócił na zakupy.

Nie kupujcie kota w worku!!!

Gdzie kupić najlepsze kabiny do ciągników rolniczych?

Zakup kabiny do traktora z pewnością nie jest zadaniem łatwym. Na rynku dostępnych jest multum różnych opcji, przez co czasami ciężko wybrać tą właściwą. Wiele ofert znajdą Państwo na popularnych portalach aukcyjnych oraz w fizycznych lokalizacjach na terenie całego kraju jako punkty sprzedaży. My sami jako producent realizujemy sprzedaż na miejscu oraz dostarczamy nasze produkty do dilerów, który sprzedają produkty nasze i pokrewne różnych marek. Zachęcamy również do odwiedzin takich punktów, gdyż bardzo często będą mieli Państwo możliwość porównania bezpośrednio produktów różnych marek we własnym zakresie. Tu podkreślamy i uczulamy na sprzedawców nieznanych z krótką historią działalności. Dziś firma jest, a za chwile znika z rynku. Roszczenia, obsługa gwarancyjna, dotarcie do producenta jest później niemożliwa lub ograniczona. Jeśli są Państwo zainteresowani, chętnie w ramach konkretnych produktów przekierujemy do dilerów naszych kabin najbliżej Państwa lokalizacji.

Uwaga na podróbki!!! – Niestety w dzisiejszych czasach dochodzą do nas informacje o próbach nieuczciwej sprzedaży w postaci oferowania kabin naszej marki, a jak się później okazuje są to kabiny wizualnie bardzo zbliżone do naszych natomiast naszymi nie są. Nasze kabiny posiadają znaki rozpoznawcze w postaci sygnowanej tabliczki znamionowej, numeru, naklejek oraz logo np. na szybach. W przypadku wątpliwości bądź to potwierdzenia autentyczności zapraszamy do kontaktu. Udzielimy np. informacji, czy dany sprzedawca jest naszym rekomendowanym partnerem.

Nic nie szkodzi byś wpadł bezpośrednio do nas. Chętnie dobierzemy rozwiązanie najlepsze do twoich potrzeb. Służymy pomocą, a jeśli jesteś niezorientowany chętnie wytłumaczymy wszelkie szczegóły. Wiele popularnych kabin można zobaczyć u nas na miejscu.

Oferujemy produkty w różnych wariantach. W naszej ofercie znajdziesz kabiny z wyposażeniem standardowym, które można rozbudować o dodatkowe części i akcesoria w ramach praktycznie każdego modelu. Tylko u nas w standardowych opcjach otrzymujesz kabinę do ciągnika rolniczego z bardzo ciekawym rozbudowanym pakietem startowym. Każde rozwiązanie jest przetestowane, wypracowane na poziomie wielu lat doświadczeń. W efekcie możesz pracować w niezwykle komfortowych i wygodnych warunkach.

Zaufało nam wiele światowych marek produkujących ciągniki. Wiele modeli kabin dostarczamy bezpośrednio do dilerów marek co oznacza, że nasze produkty posiadają wysokie standardy jakościowe i bezpieczeństwa. Jako firma posiadamy niezmiennie od wielu lat siedzibę w Koźminie Wielkopolskim. Jesteśmy pewnym producentem z wieloletnim doświadczeniem.

W naszej firmie znajdziesz kabiny będące częściami zamiennymi do ciągników rolniczych takich jak URSUS, KUBOTA, DEUTZ FAHR, JOHN DEERE, BRANSON, LAMBORGHINI, TYM, MASSEY FERGUSON, LS, NEW HOLLAND i wiele innych! Obecnie dostarczyliśmy już produkty do 16 krajów na świecie.